Tankerle İçme Suyu alırken dikkat edilmesi gerekenler

içme suyu alırken dikkat edilmesi gerekenler

İçme suyu satışı  yapmakta olan firmalardan sağlık bakanlığı içme suyu satış izni ve satış ruhsatı ile satışını yaptıkları suyun içme suyu analiz raporunu mutlaka isteyiniz. Raporda dikkatli olmanız gereken unsur raporun tarihinin suyu talep ettiğiniz tarihe yakın olmasıdır.

Sevgili okurlar pek çok içme suyu satışı yapmakta olan firmalar , Sağlık bakanlığı içme suyu satış izni olmaksızın çelik krom tankerlerle içme suyu niteliğinde olmayan suları içme suyu diye maalesef satmakta olduğunu çokça duymakta ve bu tip hadiselere su sektöründe olduğumuz için malesef zaman zaman tanık olmaktayız.

Firmamızın Su dolum merkezi, Anadolu yakasında suyu ile meshur yakacık bölgesinde zemini sırf kaya olan rakımı yuksek bölgedeki  250 metre derinlikteki artezen su kaynağından sağlamaktayız.

Suyumuz içme suyu niteliğinde, kaynağında içilebilir değerlerde olmasına rağmen, herseyin bası sağlık anlayısıyla tankerlerle suyun açık olarak tasınması sağlıklı olmadığından dış etkenlerden kolayca etkilendiğini dikkate alarak  içme suyu olarak satış yapmamakta, bu tip ağır bir vebalin altına kendimizi sokmamaktayız.

 Krom tanker ile içme suyu satışı yapan firmalara sadece tankerleri krom diye veya firmanın elindeki rapora bakarak su almayınız.. Sağlık bakanlığı içme suyu satış izni, tasıma ruhsatının fotokopisi ile suyun raporunun fotokopisinide birlikte  isteyiniz,

Bu tip içme suyu satışı yapan firmalara karşı çok dikkatli olunuz ve böylesine insan sağlığını istismar eden kişi ve kurumlara prim vermeyiniz.. kaynak www.osmanlisu.net