Havuz Suyu ☑️

Havuzlarda kullanılacak suyun kesinlikle profesyonel firma tarafından deneyimli personellerce doldurulması gerekmektedir.

Havuzlarda klorlama, pH dengeleme, yosun giderici gibi ilaçlamalar yapılsa'da havuz suyunun içme suyu niteliğinde, havuz suyu değerlerinde olması önemlidir.

Her Su havuz suyu olmaz, havuz suyu pH'ı 7,0 - 7,2 değerlerinde olmalı, su da demir oranı bulunmamalıdır, Yüksek pH suya atılacak klor organik maddelerin dezenfeksiyonu için hipokloröz aside yeterince dönüşememektedir.

Dezenfekte amacı ile havuz suyuna atılan klor, su ile reaksiyona girerek bakteriyi öldürecek olan hipokloröz asit ve hipoklorit iyonuna dönüşmesinde etkin rol oynar.

Yüksek pH ın sebep olduğu kışır, su kanallarını ve filtreleri zamanla tıkar, Havuz yüzeyi ve ekipmanları üzerinde artık bırakır, Düşük pH 7,0'nin altında olması suyu asidik yapar, Suyumuz olması gereken ideal değerlerde olup yakacık suyudur.. İyi hizmet daima kazanır anlayısı ile telefonlarınızı beklemekteyiz.

Havuz suyu uygun kimyasal madde düzenlenmesi için su testleri yapılarak; havuz yapısının daha iyi korunması ve havuz suyunun ömrünün artmasına katkı sağlanılması onemlidir

( Soru ; Havuz suyu ideal pH değeri nedir.. Cevap ; Havuz suyunun ideal pH değeri 7,0-7,2 değeri açık kavun içi rengidir ..

( Soru ; Havuz suyu pH değeri neyle ölçülür.. Cevap ; Havuz suyunun pH değeri, Phenol Red rejantı veya pH metre ile ölçülür.

( Soru ; Test kiti pH nasıl ölçülür .. Cevap ; Test kitinin pH ölçüm gözüne atılan Phenol Red rejantı eriyerek suya renk verir. Elde edilen renk ile test kitindeki renk karşılaştırılarak en yakın değer pH değeri olarak kabul edilir. Renk skalasındaki açık sarı renk pH ın 6,8 veya daha altında olduğunu, koyu kırmızı renk ise pH değerinin 8.2 veya daha üstünde olduğunu gösterir..

Havuz Suyu Osmanlı su havuz suyu

Havuz dolumu Osmanlı su

Osmanlı su Havuz suyu satısı

Osmanlı su Havuz suyu(5)JPG Osmanlı su havuz suyu satışı